Workshopy

Moje workshopy – 2017

V tomto momente nie sú naplánované žiadne workshopy. Ak by ste mali o workshop záujem, prosím, kontaktujte ma mailom – matej.lorko[at]gmail.com, alebo cez Facebook 🙂

Možné témy workshopov:

  • Intuícia vs. racionalita – rýchle úsudky a rozhodnutia, chyby z nich plynúce
  • Rozhodovanie a odhadovanie za rizika a neistoty
  • Ako je možné ovplyvniť rozhodnutie a správanie?
  • Vnímanie pravdepodobnosti a náhodných javov

 

Moje workshopy – 2016

Čo ovplyvňuje naše intuitívne úsudky a rozhodnutia?

6.9.2016, Café la Liberté, Košice

15.6.2016, Coworking Košice „co-Šicke“

13467739_10209753867273506_1552431748_o

Každý náš deň sa skladá z obrovského množstva drobných rozhodnutí. Niektoré zvažujeme veľmi dôkladne a racionálne, ale drvivá väčšina rozhodnutí prebieha tak rýchlo, že si ich často ani neuvedomíme. Aký je rozdiel medzi intuitívnymi a systematickými rozhodnutiami? Akým spôsobom naše podvedomie vyhodnocuje príležitosti a ako pôsobia zmeny rozhodovacieho prostredia na intuitívne úsudky? Do akej miery sme ovplyvniteľní?

Na tieto a ďalšie otázky sme hľadali odpovede na workshope, venovanom rozhodovacím skratkám a kognitívnym klamom. Počas prednášky sme si prešli dva základné postoje k teórii rozhodovania a následne sa venovali psychologickým heuristikám (skratkám) a vybraným systematickým chybám. Každý účastník si zároveň mohol svoje intuitívne rozhodnutia otestovať.

Workshop je vhodný pre každého, kto chce lepšie poznať svoju intuíciu, ale je aj pre tých, ktorých zaujímajú rýchle rozhodnutia svojich priateľov, či zákazníkov.